Nasze nowe podręczniki

W zeszłym roku korzystaliśmy z Wiktorkiem z pakietu edukacyjnego „Tropiciele” dla czterolatków. W tym roku zdecydowaliśmy się na pakiet „Przygoda z uśmiechem” wydawnictwa WSiP. Pierwszą jego zaletą jest to, że jest bardzo obszerny:

  • cztery zeszyty z kartami pracy – jeden na każdą porę roku

Ciekawą sprawą są gry planszowe umieszczone w środku każdego z zeszytów. Wiktorek od razu bardzo pozytywnie na nie zareagował. Dodatkowo znajdziemy w nich także sporą liczbę naklejek.

IS_WP_20150901_001

  • trzy teczki z materiałami: „Mowa”, „Matematyka”, „Świat”

To bardzo duży plus dla tego pakietu. Teczki zawierają całe mnóstwo materiałów wydrukowanych na sztywnym papierze, dzięki czemu mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Znajdziemy tu między innymi: tangramy, obrazki do klasyfikowania, karty logiczne, liczmany, memory, figury geometryczne, szablony monet i banknotów, zdjęcia roślin i zwierząt, przestrzenne litery, kartoniki z literami, sylabami i literami, obrazki do różnego rodzaju ćwiczeń logopedycznych i wiele wiele innych ciekawych materiałów.

IS_WP_20150902_003

  •                       zeszyt „Sztuka”

Ten zeszyt bardzo przyczynił się do wyboru właśnie tego pakietu edukacyjnego. Mało które wydawnictwo wprowadza do programu tak dużą ilość obrazów przeróżnych artystów.

IS_WP_20150902_006

  • zeszyt grafomotoryczny

Użytecznym dodatkiem są kalki, dzięki którym dzieci mogą wykonać zadanie dwukrotnie.

IS_WP_20150902_007

  • dwa dodatkowe zeszyty: „Liczę” i „Piszę”

Nie wchodzą w skład pakietu podstawowego, ale są bardzo fajnym dodatkiem dla dzieci, których umiejętności wykraczają poza zapisy Podstawy Programowej.

IS_WP_20150902_001

  • książka „Czytam, Czytam”

Jeśli chodzi o kształcenie umiejętności czytania to poziom jest tutaj raczej podstawowy. Za to książka świetnie nadaje się do nauki formułowania dłuższych wypowiedzi na określony temat.

IS_WP_20150902_002

  • trzy płyty CD z piosenkami oraz melodiami do tańców i zabaw

W Internecie znaleźć można opinie, że zadań do wykonania w ciągu roku jest zbyt dużo. Osobiście uważam jednak, że w tak zwanej „zerówce” dzieci powinny wykonywać szczególnie dużo, a nawet bardzo dużo ćwiczeń, tak by jak najlepiej przygotować się do nauki szkolnej. Bez wątpienia ułatwi to im start szkolny i zaoszczędzi wiele stresu. Niezależnie od tego, co uważamy na ten temat, jedno jest pewne – lepiej jest mieć z czego wybierać. Ten pakiet z całą pewnością daje taką możliwość.

Dodatkowo do pakietu dołączony jest wykonany z filcu sympatyczny jeż Gutek, który towarzyszyć nam będzie przez cały okres pracy z pakietem „Przygoda z uśmiechem”.

IS_WP_20150901_006

Wybierając podręczniki dla Wiktorka zaczęłam jeszcze mocniej zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele zalet ma fakt, że dziecko przez cały okres edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej uczone jest przez jednego nauczyciela. Znając bardzo dokładnie poziom umiejętności naszego prawie pięciolatka, w pełni świadomie mogłam wybrać taki pakiet, który najlepiej będzie mu odpowiadał. Tak jak już wspominałam wcześniej – nie pozbawiony wad, ale bardzo dobry. Na pewno będziemy rozszerzać go o inne elementy (zwłaszcza multimedialne) i nadal korzystać z elementarza do nauki czytania metodą sylabową wydawnictwa Pasja o którym pisałam tutaj.

Z radością i dużym zapałem wkraczamy w nowy rok przedszkolny. Już ostatni, bo za rok o tej samej porze wkraczać będziemy w rok szkolny.

Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy! Mamy nadzieję, że nasze zajęcia dla wielu z Was staną się inspiracją 🙂

Reklamy
Napisane w Zajęcia przedszkolne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie
Kup i polecaj:
Przygody Fenka - nowego bohatera
z Bielska-Białej!
Seria Dobre zachowanie
Kalendarz
Wrzesień 2015
Pon W Śr C Pt S N
« Sier   Paźdź »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
%d blogerów lubi to: